Vibro Terapia

Vibro Terapia to projekt muzyczno-dźwiękowy, którego podstawowym założeniem jest granie na żywo muzyki wibracyjnej z pozytywną intencją, niosącą również wartość terapeutyczną. Podczas sesji, która trwa około godziny słuchacz zanurza się w relaksującej kąpieli dźwiękowej.

Dźwięki są odbierane zmysłem słuchu, jak i odczuwane w całym ciele. Oddziałują również na poziomie komórkowym wzmacniając zdrowe komórki i oczyszczając organizm z martwych komórek i toksyn. Gong dopasowuje się do stanu energetycznego słuchacza, bądź grupy słuchaczy na zasadzie rezonansu. Ma taką właściwość, że potrafi rozpuszczać blokady umysłowe, emocjonalne i mentalne, uwalnia też od stresu i napięć mięśniowych. Dzięki temu energia zaczyna swobodnie w nas krążyć wspomagając procesy samouzdrawiania, nawiązujemy lepszy kontakt z naszym ciałem fizycznym, energetycznym i duchowym, oraz wzrasta wrażliwość na subtelne sygnały pochodzące z naszej intuicji. Fale mózgowe zwalniają do stanu alfa, theta, albo delta, czyli od relaksu do głębokiego snu. Obie półkule zaczynają działać synchronicznie, przez co mamy lepszy dostęp do inspiracji, a nasza kreatywność zostaje pobudzona. Warto też wykorzystać taki stan umysłu, który staje się bardzo podatny na autosugestie, przygotowując przed sesją pozytywną intencję / afirmację, którą chcielibyśmy wprowadzić w życie. Chodzi o to, że afirmacja nie może zawierać słowa "nie", czyli przykładowo zamiast "nie jestem chory" należałoby pomyśleć "jestem zdrowy".

Do sesji dobrze jest podejść bez oczekiwań, z wyciszonym i zrelaksowanym umysłem, a podczas sesji dobrze jest pozbyć się oceny i analizy tego, co się dzieje. Najlepiej pozostawić to na czas po zakończeniu sesji. W zależności od naszej formy mogą się pojawić różne stany umysłowe, emocjonalne i fizyczne, które będą absorbować naszą uwagę. Najlepiej wtedy skupić się na dźwięku, przygotowanej intencji i wcielić się w rolę obserwatora. Sugerowana pozycja ciała podczas sesji jest leżąca z racji tego, że najłatwiej jest wtedy rozlużnić wszystkie mięśnie i sprzyja to kontaktowi ciała z dźwiękiem.

Dźwięki wydobywają się przede wszystkim z gongów i mis, ale ponadto towarzyszy im różne instrumentarium w zależności od rodzaju sesji. Sesje są w pełni improwizowane, dzięki czemu każda z nich jest niepowtarzalna i bezpośrednio dostosowana do stanu psycho-fizycznego odbiorców.