João de Sousa

Wokalista, gitarzysta i kompozytor pochodzący z Porto w Portugalii. Od 12 roku życia związany z muzyką, a od kilku lat również z Polską. Finalista IV edycji program X-Factor. Współpracował między innymi z Andrzejem Smolikiem (znany producent muzyczny z Warszawy, mający na swoim koncie kilka platynowych płyt), z zespołem Mikromusic (coraz bardziej popularny i uznany polski zespół z gatunku indie-jazz-pop) i Arielem Ramirezem (Argentyńczyk, jeden z najwybitniejszych bandoneonistów w Europie).

Ze swoim zespołem - João de Sousa & Fado Polaco – pod koniec 2012 roku wydał album zawierający kompozycje uważane za klasykę nurtu fado, ale również utwory autorstwa João, nawiązujące swoim charakterem do brzmieniowej przestrzeni Półwyspu Iberyjskiego. Choć korzenie portugalskie mają szczególne miejsce w jego twórczości, João inspiruje się różnymi gatunkami muzycznymi. W Jego utworach można usłyszeć również wpływy muzyki jazzowej, elementy rytmów afrykańskich, brazylijskich, a wszystkie te elementy połączone są w nowoczesny, świeży i intrygujący sposób.

Koncerty João de Sousa to żywiołowa kombinacja południowego temperamentu i poetyckiej wrażliwości, wprowadzająca publiczność w intymny świat pełen zadumy. Każdy występ to unikalna, nieprzewidywalna historia, opowiedziana prosto z serca.

Facebook: https://www.facebook.com/joaodesousamusic
Youtube: https://www.youtube.com/bjakc02

Play
Play
Play
Play
previous arrow
next arrow
Slider